Nasze pokoje są wyposażone w łazienke, lodówke .....
Nasz obiekt zlokalizowany jest nad Zatoką Pucką ....

Swarzewo


To duża wieś kaszubska, niegdyś rybacka położona nad Zatoka Pucką, na tzw Kępie Swarzewskiej - w połowie drogi pomiędzy Puckiem a Władysławowem w Województwie Pomorskim. Historia osadnictwa na terenach Swarzewa sięga wiele tysięcy lat wstecz. W 1877 r. na pograniczu Wielkiej Wsi i Swarzewa dokonano przypadkowego odkrycia rozległego cmentarzyska stu grobów skrzynkowych z wczesnej epoki żelaza. Sama wieś Swarzewo (niem. Schwarzau) została lokowana we wczesnym średniowieczu prawdopodobnie na prawie polskim.

Od 1308 roku osada znalazła się pod panowaniem krzyżackim w komturstwie gdańskim. Nazwa wsi pojawia się po raz pierwszy w 1340 roku kiedy to Swarzewo jest ponownie lokowane na 40 łanach na prawie chełmińskim przez komtura Winrycha von Kniprode. Zasadźcą czyli osobą sprowadzającą pierwszych osadników, był sołtys Konrad.

Po 1466 administrowane przez starostów puckim było Swarzewo wsią królewską. W wieku XVI i XVII była to wieś folwarczna z karczmą. Od 1772 roku wieś przeszła pod władanie skarbu pruskiego. Do Polski Swarzewo powróciło po pierwszej wojnie światowej, w okresie międzywojennym było znanym kąpieliskiem. Będąc w Swarzewie koniecznie należy odwiedzić sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Wybrzeża.

Dziś znane jest z kultu otaczającego cudowną figurkę Matki Boskiej Swarzewskiej - odbywają się tu dwa odpusty na które tłumnie schodzą się pielgrzymi - 16 lipca i 8 września. Pod ziemią znajdują się tu nie wydobywane złoża soli kamiennej i potasowo - magnezowej. Ponadto kilka chwil warto też poświęcić, aby odwiedzić mały skansen rybacki, kapliczkę z 1775 roku (wewnątrz studzienka z uzdrawiającą wodą), wykopaliska sprzed dwóch i pół tysiąca lat, pozostałości zatopionego lasu, Klif Swarzewski, kościół neogotycki z wyposażeniem sięgającym XV w. Swarzewo oferuje turystom możliwość wypoczynku w ciszy, bez wielkomiejskiego szumu i zapachu spalin. Jednocześnie jego położenie w pobliżu ważnych tras komunikacyjnych umożliwia organizowanie sobie ciekawych wycieczek samochodowych po całym Wybrzeżu Gdańskim. Oczywiście na turystów czekają apartamenty, kwatery prywatne, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i dobrze przygotowane zaplecze gastronomiczne.